Project news
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 27 common:people_all_forms

Аналіз роботи бібліотеки

Date: 26 лютого 2021 о 12:11

Аналіз роботи шкільної бібліотеки у 2015-2016 н. р. І півріччя 

Завдання, що стоять перед сучасною національною школою, зміна характеру, пріоритетів і підходів до освіти та виховання, процеси глобалізації та інформатизації суспільства зумовлюють зміну функцій та статусу бібліотек загальноосвітніх навчальних закладів, реформування їх в інформаційні центри, які мають здійснювати, в першу чергу, інформаційне забезпечення освітньо-виховного процесу.

У Законі України „Про загальну середню освіту” важливе місце відводиться культурно-виховній і просвітницькій роботі в закладах освіти. Шкільна бібліотека є важливим засобом і формою втілення в життя цієї вимоги.

Робота шкільної бібліотеки – надзвичайно багатогранна. Це й методично-інформаційний центр, де учні розвивають читацький смак, формують любов до книги, це й світ відкриттів, світ творчості, де формується читач-творець.

Бібліотека Вільнянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 у першому півріччі 2015-2016 навчальному році забезпечувала потреби навчально-виховного процесу в усіх його ланках, надаючи систематичну, цілеспрямовану допомогу учням в опануванні знаннями зі шкільних предметів, вивчення яких передбачає шкільна програма. Саме тому бібліотека  Вільнянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 є інформаційним центром як для учнів, так і для вчителів, одним із важливих напрямків роботи якої є формування інформаційної культури читачів. Щоб бути ефективною, ця робота носила систематичний, оперативний, випереджаючий характер.

Були визначені конкретні форми інформування кожної категорії читачів з урахуванням їхніх потреб. Систематично, до календаря знаменних дат викладалися книжкові виставки. Усього було протягом півріччя  оформлено 20 яскравих книжково-ілюстративних виставки.

       Діяльність шкільної бібліотеки у першому півріччі 2015-2016 навчальному році була спрямована на виховання в учнів інформаційної культури, любові до книги, культури читання, вміння користуватись бібліотекою, а також на забезпечення різноманітного змісту навчального процесу, всебічне сприяння підвищенню методичної майстерності вчителів шляхом популяризації педагогічної літератури та інформації про неї.

       На протязі року діє акція «Подаруй школі книгу», «Здай макулатуру», «Книзі друге життя». Учні школи подарували 50 книг, здали 300 кг макулатури, відремонтували на уроках праці 50 книг.

         У вересні з учнями молодших класів пройшов бібліотечний урок «Ювіляри вересня».

 У популяризації основ бібліотечно - бібліографічних знань використовувалися найрізноманітніші методи: бесіди, лекції, практичні заняття, повідомлення учнів, різні види змагань, конкурсів.   З учнями перших класів пройшов бібліотечний урок «Екскурсія до бібліотеки». Учні ознайомилися як поводитися з книгою, правила поведінки у бібліотеці.  3 учнями 2-3 - х класів пройшов бібліотечний урок «Періодичні видання». Мета уроку ознайомити дітей з періодичними виданнями відповідно до їхнього віку, розвивати дитячий кругозір, формувати читацьку самостійність учнів, збагачувати словниковий запас, виховувати у дітей бережливе ставлення до газет та журналів. До дня українського козацтва виховна година 6-А класі та перегляд книжкової виставки. 

До ІІ Всеукраїнського місячника бібліотек шкільний захід «Нам жити та пам’ятати» присвячений героям АТО (6-А, 6-Б, 7-А,7-Б кл.) Читацька конференція до книги «Неоголошена війна» (9-Б кл.) Ця книга – на спогад про всіх, хто  віддав своє життя, і про тих, хто вижив у боях. Основна її мета – згадати все. День за днем. Як і в кожній таємної війни, у неї нема конкретної дати початку. Крім хронології бойових дій, ви зможете  прочитати аналітику, яка допомагає отримати розуміння і хоч трохи позбутися страху. І репортажі  журналістів, які на власні очі бачили кров і сльози. Вони вижили там, де загинули інші герої. 

 Бібліотечний урок «Казки» (1-Б кл.) Наш урок допоможе  дітям  згадати старі добрі казки. До місячника «Ми проти насилля» виховна година (5-А, 5-Б кл.) Перегляд фільму у районній дитячій бібліотеці з учнями 10-х кл.

До дня вшанування ліквідації на Чорнобильській АСС виховна година (5-Б кл.) Отримуючи нову літературу, бібліотекар готував «Інформаційний бюлетень новинок». Виступи на та методичних об’єднаннях бібліотекарів. З інформаційними оглядами для молодих бібліотекарів. Бібліотека здійснювала також інформаційне забезпечення методичної проблеми, над вирішенням якої працював педагогічний колектив школи:»Педагогічна майстерність вчителя-важливий чинник самоорганізації високого рівня професійної діяльності на рефлексивній основі» 

        Вивчення читацьких запитів – одна з умов результативності довідково-бібліографічної роботи бібліотеки. Вивчення та аналіз читацьких інтересів та читацьких формулярів спонукало бібліотекаря до більш відповідального, уважного та системного підходу в обслуговуванні читачів, а також до пошуку формування духовного спілкування юних читачів та їхніх наставників – педагогів.

 Таким чином, дії бібліотекаря та всього педагогічного колективу дали певні результати. Майже всі діти школи вільно орієнтуються у книжковому фонді бібліотеки відповідно до їх вікової групи; вони мають первинні знання про книгу, бібліографію, бібліотеку від загального ознайомлення з бібліотекою до знання змісту окремих розділів книжкового фонду і вибору книг, використання каталогів і картотек.

Вагому допомогу шкільному бібліотекарю надавав актив бібліотеки, до складу якого входили старшокласники. Разом із бібліотекарем актив визначав тематику інформацій, брав участь у підборі матеріалу для інформування, обробляв його, виступав з оглядами літератури чи періодичної преси, проводив інформаційні п’ятихвилинки у кожному класі, а також – дні та тижні інформації.

Велику увагу в школі приділяють наочній агітації. Яскраво, естетично оформлено загальношкільний стенд «Живи, книго!», книжкові виставки «Книга дякує», «Книга скаржиться», «Такою мене зробили діти», «Такими ми стали, коли в надійні руки потрапили». Вони закликають учнів ставитися до книжки, як до друга, наставника, вчителя, допомагають виховувати у них любов і повагу до тих, хто створює духовне багатство.

Бібліотека школи працює в тісному контакті з районною дитячою бібліотекою, бібліотекою для дорослих.

 Бібліотечний фонд складає: Всього книг, брошюр - 29707

Підручників – 21108

Художньої літератури –8599

Аудіо – 4

Для 1-4 –х класів 5625

Для 5-9 х класів 11954

Для 10-11-х класів 3529

 Було виконано 35 бібліографічних довідок. Так, спочатку навчального року до бібліотеки було записано 744 читачів, з них:  659 учнів 1-11 класів, 55 вчителя, 30 батьків, що складає 100% від кількості учнів школи. Книговидача підручників за півріччя склала 7979 примірників, а художньої та галузевої літератури – 2397 примірників; відвідувань читачів за півріччя – 3265.

 Аналіз основних показників роботи бібліотеки за 2014-2015, 2015-2016 н. р. свідчить про відповідність діяльності бібліотеки запланованому змісту роботи.

Протягом півріччя робота бібліотеки була спрямована на виконання основних завдань і напрямів діяльності, зазначених у річному плані роботи бібліотеки: на національне, громадянське, родинне, трудове, екологічне, правове та естетичне виховання; профорієнтацію школярів, виховання культури читання учнів; поповнення і збереження книжкових фондів; керівництво позакласним читанням.

Треба зазначити, що резерви шкільної бібліотеки в справі інформаційної роботи далеко не вичерпані. Постійний пошук нових, ефективних технологій, прагнення до формування системи інформаційної підтримки освіти, тісний взаємозв’язок і взаємодія з педагогічним колективом буде сприяти утвердженню шкільної бібліотеки як справжнього культурного, інформаційного і освітнього центру, який одержує, зберігає і розповсюджує різноманітні джерела інформації, здатні задовольнити будь-які запити своїх читачів.

Таким чином, зміст роботи бібліотеки Вільнянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 є спрямований на те, щоб формувати духовний світ дитини і сприяти гармонійному розвитку особистості, яка здатна бути спадкоємцем і продовжувачем прогресивних національних традицій.

Аналіз роботи бібліотеки Вільнянської ЗОШ І-ІІІ ст.№ 3 за 2015-2016 навчальний рік

Comments:
Only authorized users can leave comments.