Дбати про ментальне здоров’я просто зараз, щоб були сили відбудовувати, працювати й просто жити.
Бізнеси завжди першими відчувають глобальні запити. Розумні бізнеси першими на них реагують. Отримала запрошення від GlobalLogic – глобальної IT-компанії з головним офісом у Кремнієвій долині – поговорити про Всеукраїнську програму ментального здоров’я «Ти як?»
Компанія об'єднує майже 30 тис. інженерів у 21 країні світу, 7 тис. із них – українські працівники. Згідно з рейтингом Forbes, це один із найстійкіших українських експортерів.
Сьогодні з працівниками українського офісу компанії ми говорили про ментальну стійкість, без якої й економічна була б неможливою. Якщо ресурс кожної компанії – це люди, то ресурс людини – її внутрішній стан. І якщо роботодавець про нього дбає – він закладає майбутнє і для себе, і для країни.
Тож дякую Анні Щербаковій, віцепрезидентці та операційній директорці GlobalLogic Україна, і всім керівникам в Україні, які розуміють, наскільки важливі люди.
Іще один факт: якщо вчасно підтримати психологічний стан самостійно, то й психолог може не знадобитися. Про самодопомогу та допомогу фахівців у межах Всеукраїнської програми «Ти як?» розповіла Оксана Збітнєва, голова громадської організації «Безбар'єрність» і керівниця Координаційного центру з психічного здоров’я при Кабінеті Міністрів України.
Амбасадор Всеукраїнської програми ментального здоров’я, лікар-психотерапевт, директор Інституту психічного здоров'я УКУ Олег Романчук відповів на запитання учасників зустрічі: як побороти тривожність і безсоння через обстріли? як говорити з дітьми про війну? як працювати, допомагати країні й жити, не втрачаючи себе?
Запам’яталася його фраза, що стійкість – це ще й історичний приклад: «Українська земля – справжня скарбниця стійкості».
Від себе додам: тільки не варто плутати стійкість із терпінням. Стійкість – це не тортури, а якраз уміння вчасно їх розпізнати й припинити. Стійкість – це сила. Як її віднайти в собі та у світі, завжди підкаже програма «Ти як?»