Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 28 чоловік

Сигнали оповіщення цивільного захисту

Дата: 18 лютого 2022 о 07:42

Головний сигнал цивільного захисту являє собою переривчасте звучання сирен та сигнали з гучномовців, встановлених на автомобілях чергових диспетчерських служб: «УВАГА ВСІМ!».

Після отримання даного сигналу:

  • 1.      Увімкніть телевізор на каналі «Кіровоград» або місцеве радіомовлення;
  • 2.      Слухайте повідомлення Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міста чи району. Інформація передається протягом 5 хвилин після подачі звукових сигналів;
  • -        доведіть дану інформацію сусідам, знайомим;
  • -        чітко виконуйте рекомендації, які отримані з офіційних джерел;
  • -        за необхідності інформацію уточніть за телефонами екстрених служб (101, 102);
  • -        після отримання тривожного сигналу прямуйте до укриттів або до збірних пунктів евакуації. Адресу найближчого укриття ви повинні завчасно уточнити у житлово-експлуатаційній організації міста чи сільській (селищній) раді.

Порядок дій  населення в надзвичайних ситуаціях по сигналу цивільного захисту "УВАГА ВСІМ"

      "Аварія на АЕС"

      У цьому випадку оприлюднюється наступне повідомлення управління з питань цивільного захисту і порядок дії населення в такій ситуації:

«УВАГА! Говорить управління з питань цивільного захисту».

       "Громадяни! Відбулася аварія на  ________ в____ очікується випадання радіоактивних опадів, в зв'язку з цим жителям____________ знаходитись в приміщеннях, провести додаткову герметизацію житлових, виробничих, тваринницьких та інших приміщень, закрити шахтні колодязі та інші джерела водозабезпечення, прийняти йодистий препарат".

       Для захисту органів дихання та шлунково-кишкового тракту на відкритій місцевості використовувати респіратори, ватно-марлеві пов'язки, протипилові тканинні маски, при їх відсутності тимчасово можна використати протигаз та інші підручні засоби. Інформація про поведінку населення буде передаватися по радіотрансляційній сітці.


Аварія на хімічно-небезпечному об'єкті

     «УВАГА! Говорить управління з питань цивільного захисту».

       Громадяни! Відбулася аварія на_____________ з виливом сильнодіючої отруйної речовини. Хмара зараженого повітря розповсюджується в напрямку _____________В зону хімічного зараження попадають __________ Населенню, яке проживає в ___________  залишити жилі будинки.

       Рухатись в напрямку____________________________ .

     ПРИ АВАРІЇ:

      а) з ХЛОРОМ: Надіти протигаз або ватно-марлеву пов'язку, змочену 2% розчином питної соди і вийти із зони зараження перпендикулярно напрямку вітру. В критичних випадках піднятися на висоту не менше трьох метрів. Повністю органи дихання захищає протигаз з коробкою "В". При ураженні верхніх дихальних шляхів прополоскати рот 2% розчином питної соди, випити молоко з содою або мінеральну воду. Нейтралізується водою, їдким натрієм, гіпосульфітом натрію;

       б) з АМІАКОМ: Надіти протигаз "КД" ("М", "К", "РПГГ-67 КД", ватно-марлеву пов'язку, протипилову маску, будь яку пов'язку з 3-5 шарів тканини, змочену 5% розчином лимонної кислоти) та вийти за межі зони зараження перпендикулярно напрямку вітру. При ураженні дихальних шляхів тепле пиття, молоко з содою, при потраплянні аміаку на шкіру робити примочки розчином оцтової або лимонної кислоти. Нейтралізується водою, відходами кислого характеру.    


Землетрус

      «УВАГА! Говорить управління з питань цивільного захисту».

       Громадяни! В зв'язку з можливим землетрусом необхідно вжити заходів безпеки: відключіть газ, воду, електроенергію, загасіть вогонь в печах, візьміть необхідний одяг, документи, продукти харчування, воду і вийдіть на вулицю: Надайте допомогу літнім людям і хворим, займіть місце далеко від будівель і ліній електропередач. Знаходячись в приміщенні під час першого поштовху, станьте в дверний проріз.   


Урагани, бурі, смерчі та шквальні вітри

      «УВАГА! Говорить управління з питань цивільного захисту».

       Громадяни! В зв'язку з можливим наближенням _________________ який очікується до________ застосуйте необхідні заходи безпеки.  

       Закріпіть техніку, застосуйте заходи для додаткового кріплення стіжків, дахів будинків, приховайте сільськогосподарських тварин, закрийте вікна і двері у всіх будинках та виробничих приміщеннях, відключіть електроенергію, підготуйте необхідні речі (по сезону), продукти харчування, воду, електричні ліхтарі.

       Не стійте поблизу будівель, великих дерев, ліній електропередач. При необхідності сховайтесь в підвалах, льохах і наявних захисних спорудах. Надайте допомогу дітям, хворим і літнім людям.


      Повінь

      «УВАГА! Говорить управління з питань цивільного захисту»

       Громадяни! В зв'язку з підвищенням рівня води в річці очікується підтоплення будинків___________ . Населенню, яке проживає в__________ взяти одяг, продукти харчування, воду і вийти ___________ для реєстрації на збірному пункті евакуації для відправлення в безпечні місця.


      Повітряна небезпека

      «УВАГА! Говорить управління з питань цивільного захисту»

      Громадяни! "Повітряна тривога!"

       Відключіть газ, воду, електроенергію, загасіть вогонь в печах, візьміть засоби індивідуального захисту, документи, запас продуктів харчування і води, надайте допомогу вийти із приміщення хворим і літнім людям. Сховайтесь в захисній споруді або на місцевості.

     В навчальних закладах припиняються заняття і всі прямують в захисні споруди.

     Якщо ви на вулиці - прямуйте в найближче укриття.

     Якщо ви не встигли зайти в захисну споруду - можна сховатись в підвальних приміщеннях, тунелях, підземних колекторах, траншеях, каналах і т.д.

     Якщо ви знаходитесь в негерметизованій захисній споруді, надіньте засоби захисту. 

     Якщо ви знаходитесь в громадському місці - прослухайте вказівки адміністрації про те, де можна сховатись і прямуйте у вказані місця.

     В сільській місцевості - робітники тваринницьких ферм заганяють тварин в герметизовані і підготовленні для стійла приміщення або використовують природні укриття (яруги, балки і т.д.).

     У всіх випадках зберігайте встановлений порядок «зайняття захисних споруд». Проходячи в захисні споруди, не затримуйтесь при вході. Діти і літні люди пропускаються в першу чергу. Час, відведений для зайняття захисних споруд, дуже обмежений, вхід по закінченні встановленого строку, закривається.

     Повітряна небезпека               

     «УВАГА! Громадяни!»

     Відбій повітряної тривоги, всім повернутись до місця роботи або проживання.


      Загроза хімічного зараження

      «УВАГА! Говорить Управління з питань цивільного захисту». 

       Громадяни! Виникла загроза хімічного зараження. Надіньте протигази. Сховайте дітей в захисних дитячих камерах (КЗД).  Для захисту тіла використовуйте спортивний одяг, комбінезони та чоботи. При собі мати накидки, куртки або плащі з плівки. Перевіряйте герметизацію житлових приміщень, стан вікон та дверей. Загерметизуйте продукти харчування і створіть в ємностях запас води. Надайте допомогу хворим і літнім людям, відключіть електромагнітні прилади.


      Загроза радіоактивного зараження

      «УВАГА! Говорить Управління з питань цивільного захисту».

       Громадяни! Виникла безпосередня загроза радіоактивного зараження. Приведіть в готовність засоби індивідуального захисту і тримайте їх при собі. По команді управління з питань цивільного захисту  надіньте їх. Для захисту поверхні тіла від зараження радіоактивними речовинами використовуйте спортивний одяг, комбінезони, чоботи. При собі майте накидки, куртки, плащі із плівки. Перевіряйте герметизацію житлових приміщень, стан вікон, дверей, загерметизуйте продукти харчування і створіть в ємностях запас води. Сховайте сільськогосподарських тварин, корм. Надайте допомогу хворим і літнім людям.

       В тому випадку, якщо Ви знаходитесь на ураженій місцевості або Вам треба подолати ділянку зараження, прийміть радіоактивний захисний засіб № 1.

       Тварини переховуються в герметизованих та підготовлених для довгого утримання в приміщеннях або укриттях.

       Найбільш надійним захистом від радіоактивного зараження можуть бути цегляні будівлі, підвали, льохи і т.д.

       Прийом йодистих препаратів та режими захисту такі ж, як і при аварії на АЕС.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.